To bardzo często zadawanie pytanie przez osoby stojące przed wyborem rodzaju frontów do nowych mebli. Na wybór frontów meblowych ma wpływ wiele czynników: trwałość produktu, dostępna kolorystyka, odporność na różnego rodzaju zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, łatwość pielęgnacji, aspekt ekonomiczny itp.

Obydwa rodzaje frontów mają swoich zwolenników. Są to jednak dwa różniące się produkty mające swoje charakterystyczne cechy. Poniżej przedstawiamy argumenty przemawiające za wyborem frontów akrylowych:

– Fronty akrylowe , w przeciwieństwie do frontów lakierowanych, są odporne na promieniowanie UV. Powierzchnia akrylu nie utlenia się, dzięki czemu fronty  nie mają przebarwień, utrzymują głębię koloru przez długie lata użytkowania. Elementy lakierowane tracą intensywność koloru, żółkną z biegiem czasu. To bardzo ważna pozytywna cecha frontów akrylowych. Po kilku latach jest możliwość wymiany lub dołożenia kolejnego frontu akrylowego bez zauważalnej różnicy kolorystycznej. Tego nie da się zrobić w przypadku frontów lakierowanych.

– Warstwa akrylu na powierzchni frontów ma grubość 0.6-0.8mm przez co jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne niż cienka warstwa lakieru. Na lakierze pojawią się wtedy odpryski.

– Fronty akrylowe posiadają dużo większą głębię koloru zarówno w wykończeniu matowym jak i połyskowym. Dekory połyskowe posiadają niemalże lustrzany połysk. Matowe zaś pokryte są dodatkową warstwą wierzchnią zapobiegającą pozostawaniu odcisków palców. 

– Dzięki gładkiej powierzchni, pozbawionej porów fronty akrylowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a zawarte w akrylu jony srebra dodatkowo hamują rozwój bakterii.

– Produkując fronty akrylowe w technologii laserowej, przy użyciu obrzeży Raukantex PRO eliminuje się efekt tzw. ramki. Obrzeża z powierzchnią elementu tworzą jednolitą bryłę. 

– Fronty akrylowe są znacząco tańsze niż lakierowane.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.